Kirjuta meile kiirelt oma soovist

OTSI KODULEHELT

Sisesta oma otsingusõna otsinguvälja
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Mahutigaas

Ole nutikas, vali mahutigaas!

Mahutigaas on keskkonnasõbralik energiaallikas, mis ei sisalda loodusele ja inimesele ohtlikke raskemetalle ega tina. Võrreldes diislikütusega põleb mahutigaas oluliselt puhtamalt, eritades 33% vähem süsihappegaasi – see tähendab palju puhtamat õhku, mida hingata!

Mahutigaas on võimas energiaallikas, näiteks ühe tonni kütteväärtus on 12,8 MWh, samas kui puupelleti ja briketi kütteväärtus on vaid 4,7 MWh.

Lisaks sellele on gaasil töötavaid kütteseadmeid lihtne kasutada ja need vajavad vähe hooldust, samuti ei pea muretsema gaasi otsa saamise pärast. Kõik Alexela Energia paigaldatud mahutigaasiseadmed on varustatud gaasitaseme kauglugemise süsteemiga – 20% jäägi puhul saab logistikaosakond teate ning kliendiga kooskõlastatakse järgmine tarne. Küsi pakkumist. 

Diisel- ja õlikütte asemel

Mahutigaas on efektiivne kütteallikas, millega säästad kuni 35% aastas võrreldes õlide kasutamisega (diislikütus, emulsioon, kütusesarnane toode ja eriotstarbeline diisel). Mahutigaasiga kütmisele üleminek on lihtne – Alexela Energia paigaldab mahuti ja trassi ning korraldab katlas põleti vahetuse. Kõik muud seadmed alates katlast kuni radiaatorini jäävad üldjuhul samaks. Küsi pakkumist.

Maagaasitrassi puudumisel

Maagasil põhinev küttelahendus on maailmas enimlevinud just töökindluse ja kasutuslihtsuse tõttu.  Kui Sinu majapidamine jääb maagaasitrassist eemale, siis on mugavaks alternatiiviks mahutigaas, mille puhul küttelahendus on analoogne maagaasile ja lisaks boonusena omab ka paremat kütteväärtust. Võrdluseks: ühe tonni maagaasi kütteväärtus on 10,45 MWh ja  sama koguse mahutigaasi kütteväärtus on 12,80 MWh. Küsi pakkumist.

Õhkküttesüsteemides

Õhkküttesüsteemi suurimateks eelisteks on soodne paigaldus ning madalad hoolduskulud. Mahutigaas sobib suurepäraselt energiaallikana õhkkütte puhul hoides puhta põlemise tõttu süsteemid töökorras. Küsi pakkumist.

Kiirgusküttesüsteemides

Tootmis-, lao- ja üldkasutatavate ruumide kütmine mahutigaasiga on ökonoomne, lihtne ning selleks vajalike infrapunakiirgurite soetamine soodne.

Infrapunakiirgurist liigub infrapunane kiir suunatud punkti, soojuskadu on sealjuures minimaalne. Infrapunakiirgus soojendab vajalikke kohti ja pindu mitte õhku. Ruumis püsib madal, kuid meeldiv temperatuur, kuna infrapunased kiired õhus ei haju.

Infrapunakiirgurit saab võrrelda päikesega – kevadine päike tundub tuuletu ilma korral soe, hoolimata sellest, et temperatuur varjus on suhteliselt madal. Ka teised soojad ja hõõguvad pinnad kiirgavad pikklainelist infrapunakiirgust, mis koos silmale nähtava valgusega moodustab soojuskiirguse. Küsi pakkumist. 

Toodangu algmaterjalina

Mahutigaasi kasutatakse toodetes algmaterjalina, mis annab tootele lisaväärtuse. Näiteks on aerosoolpakendeid kasutavad tootjad karmistunud keskkonnakaitsenõuete tõttu loobunud freooni kasutamisest ning eelistavad propellandina (aerosooli moodustava gaasina) kasutada propaani ja butaani. Ka tulemasinate-välgumihklite tootmisel kasutatava vedelgaasi võib sellesse kategooriasse liigitada, kui tegemist on ühekordselt kasutatava tootega. Küsi pakkumist. 

Bensiini- ja diiselmootorites

Suure tehnikapargi korral tasub kokkuhoiu ja õhu puhtuse huvides kaaluda üleminekut autogaasi kasutamisele (LPG). Bensiinimootorite puhul on aastas rahaline sääst kuni 45% ja diiselmootorite puhul kuni 15%. Alexela Energia aitab rajada autogaasi tankla Sinu ettevõtte territooriumile. Küsi pakkumist. 

Mitmekülgsus mahutigaasis

Mahutigaasi on mõistlik kasutada näiteks veel ka klaasi sulatamisel, pulbervärvimisel, värvikambrites, liiva kuivatamisel, metalli lõikamisel, küpsetusahjudes, tööstuslikus pesukuivatuses, tagavara generaatorites, umbrohu tõrjena, kasvuhoonete kütmisel, tootmisel ja kütmisel vajaminevate tippkoormuste katmisel jne. Lisaks on mahutigaas hea tagavaralahendus maagaasi trassi remondi või sulgemise korral.

Isegi, kui Sind huvitavat valdkonda siin nimekirjas ei olnud, võta meiega ühendust ja leiame koos sobiva energialahenduse. Küsi pakkumist.

Leiame koos Sulle sobivaima mahutigaasilahenduse!
 
 
Võta ühendust: 

müügijuht Tanel Kolberg
5560 9942
tanel.kolberg@alexela.ee

Küsi pakkumist: